Mama napisała mi w smsie, czemu nie piszę na blogu. Hmm… Odpisałam, że co mam pisać w takich okolicznościach? Nie wiem co wydaje się właściwe…
Tak, tak, wiem, że nie dajmy się zwariować, wiem, że nie siejmy paniki, wiem, że to minie, wiem, że musimy być silni. Każdy powtarza wokół, zainwestuj w ten czas, to czas dla ciebie, wykorzystaj to. Okej. Staram się robić różne rzeczy. Ale właściwie tylko po to, by zająć myśli, by udawać, że wszystko jest normalnie, by starać się nie martwić. Dobrze, że mam eM i zajmuje ona prawie cały mój czas. Stary denerwuje się na mnie, gdy czytam najnowsze newsy, gdy szukam informacji o wirusie. Martwi się, bo widzi, że mnie to stresuje, dołuje, widzi łzy. Tak jestem beksą, więc w zasadzie płaczę przy każdych wiadomościach… Tak bardzo się boję. Nie o siebie. O swoich bliskich, o rodziców, o brata i jego rodzinę, o teściów, o ciocie i wujków, kuzynów. Boję się o przyjaciół, o koleżanki z pracy. Boję się o panie wychowawczynie w żłobku eM, boję się o sąsiadów i ich rodziny. Boję się o lekarzy, o panie w sklepach i ludzi w wojsku.
Już teraz wiem, że na wojnie ginę na pierwszym froncie, nie nadaję się do takich sytuacji. Nie wstydzę się swoich emocji. Myślę, że dużo ludzi czuje strach, lęk, pozwólmy sobie zapłakać. Jest ciężko, będzie jeszcze ciężej. No tak, nie załamujmy się, no jasne że tak. Ale mamy prawo się bać. To minie. Zawsze tak wszystkim powtarzam, gdy się czymś załamują. Teraz sobie powtarzam tak codziennie. Codziennie się modlę. To minie. Świat będzie zupełnie inny, ale to minie. Ludzkość sobie poradzi.

Głowa do góry, uśmiech na buzie, jutro wstaje nowy dzień.

1 zastanawiasię “to minie…

  1. Ja też się boję o siebie i najbliższych. Raz pozwoliłam sobie na łzy – za mało, bo stres siedzi w środku… nie daje spać, aż kłuje w serducho… (kupiłam tabsy i wełnę).
    Codziennie powtarzam sobie, że damy radę, bo mamy po co żyć i jeszcze tyle przed nami i tyle jeszcze chcemy zrobić
    Musi być dobrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *