Jestem mamą! A jaka jest Twoja super moc?

Kategorie Rodzicielstwo Bliskości,Życie codzienne

Dziś było piękne święto. Święto Mam. Obydwoje rodzice są bardzo ważni, no ale Mama to Mama 😉 hehe, żartuje. W Polsce to święto obchodzimy od 1914 roku. Powinno być wolnym dniem od pracy 🙂


W moim życiu były dwie ważne kobiety. Jedną z nich była moja babcia, która czuwa nade mną z nieba, drugą jest moja mama, która czuwa nade mną na ziemi od 31 lat. Obie miały duży wpływ na moje życie. Choć często robiłam odwrotnie, niż tego ode mnie oczekiwały…

Mama cały czas na mnie wpływa. Pomaga, wspiera, doradza i krytykuje. Nikt nie powie mi prawdy najszczerszej i tylko prawdy, tak jak ona : „lustra nie masz w domu, wyglądasz jak wieśniara”, „ja się nie wtrącam, ale powiem ci tylko co na ten temat myślę”, „musisz się wziąć trochę za siebie”. Mama to powierniczka moich zmartwień, trosk i nadziei. Przez większą połowę 😉 mojego życia często toczyłyśmy ze sobą wojnę. Kłóciłyśmy się, by za chwilę wpadać sobie w ramiona. Moja mama jest twardzielką. Podziwiam ją i jestem wdzięczna za to jak sobie poradziła z wychowaniem mnie i brata. Często mamy odmienne zdania na wiele tematów. Spieramy się i obrażamy.

Uczę się od niej jak być dobrą mamą, ale też uczę się tego, czego nie robić 🙂 Mamę słyszałam na korytarzu, gdy rodziłam swoją córeczkę, że koniecznie chce rozmawiać z lekarzami, że to za długo trwa, że tak nie może być… To mama pomogła mi pierwszy raz wykąpać eM, to jej wysyłałam pierwsze zdjęcie zielonej kupy mojej córeczki. Kocham ją i nie wyobrażam sobie bez niej życia. Pępowinka – pępowinka <3.

Teraz sama jestem mamą najcudowniejszej dziewczynki na świecie. Każdego wieczora ( nawet mimo zmęczenia, przygnębienia czy złości) dziękuję Bogu, że jestem Mamą. To najważniejsza i najpiękniejsza rola jaką przyszło mi pełnić. I gdy czasem zapominam o tym, mój Aniołek z różkami przypomina mi, że „macierzyństwo to największa przygoda życia”.

Wszystkiego najlepszego Mamusie! 🙂

1 zastanawiasię “Jestem mamą! A jaka jest Twoja super moc?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *