Inteligentny sposób na naukę picia

Kategorie Gadżety,Życie codzienne

Ostatnio otrzymaliśmy informację, że eM awansowała do grupy średniaków w żłobku. Pani nawet ostatnio powiedziała, że gdyby było miejsce w starszakach, to od razu by tam trafiła, jej poziom rozwoju wchodzi już na etap najstarszej grupy. Są jeszcze jednak umiejętności, które musimy wyćwiczyć. Pierwszą jest wołanie na nocnik, które ćwiczymy już od jakiegoś czasu (teraz już zaczniemy intensywniej, skoro jesteśmy w starszej grupie, a tam jest to praktykowane, w młodszej nie było), i picie i jedzenie samodzielne. Jedzenie całkiem nieźle nam idzie, picie już też, chociaż mieliśmy z tym duży problem. eM piła od początku z kubeczka z rurką, ale w żłobku mają swoje kubki niekapki i nie za bardzo można przynosić swój własny domowy kubeczek. Od razu poinformowałam, że wolałabym by eM nie piła z niekapka, bo będzie to bardziej cofnięcie niż rozwój, więc panie zaczęły ją uczyć picia z normalnego kubeczka- często wychodziła mokra. Od trzech tygodni przychodzi sucha, picie z kubeczka nie sprawia jej już takich ogromnych trudności.

Cały czas ćwiczymy w domu picie z kubeczka a pomaga nam w tym Kubek REFLO. Jak mówi producent – „jest to kubek treningowy neutralny dla zgryzu, rekomendowany przez logopedów, pediatrów terapeutów zajęciowych i ortodontów”.
Kubek ten ma w sobie specjalną wkładkę, która umożliwia równomierny wypływ płynu niezależnie od kąta nachylenia kubeczka.
Początki były takie, że eM obracała kubeczek do góry nogami i wylewała zupełnie picie, ale po kilku dniach minęła jej ta faza zabawy i powoli zaczęła pić z kubeczka.
Wychodzi jej to coraz lepiej. Kubek Reflo ćwiczy umiejętność dzielenia płynu, chroni dziecko przed zachłyśnięciem, ćwiczy prawidłowy układ warg i języka podczas picia i połykania.
Jest to naprawdę bardzo dobry wybór w celu nauczenia dziecka bezpiecznego i samodzielnego picia z normalnego kubka.
Nie zawiera ftalanów i BPA, spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i co bardzo ważne dla mam- można myć w zmywarce 🙂

Więcej na temat tego świetnego gadżetu tutaj: www.kubekreflo.pl
Dystrybucja w Polsce: www.energyfamily.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *